Kariera Jaschina jako bramkarz

 Nazywali go „czarny pająk“: Lew Jaschin był znany na całym świecie. Jego koszulka, jego spodnie, jego skarpetki oraz nagolenniki, jego rękawice – wszystko w kolorze czarnym. W lecie grał w piłkę nożną, w zimie w hokeja. Od roku 1952 był bramkarzem drużyny FK Dynamo Moskwa, i tam zachwycał kibiców, trenerów, graczy swojej drużyny i nawet przeciwników. Nic dziwnego ze pierwszy występ Jaschina w drużynie narodowej związku radzieckiego był w wieku 25 lat, nie patrząc na to ze dopiero w wieku 19 lat zaczął grać na bramce po tym co został zmieniony z napastnika na bramkarza.

Jego statystyka jest niesamowita: W ciągu 78 meczach drużyny narodowej tylko 70 razy wyjmował piłkę z bramki. Po za tym mówi się, ze w jego karierze zatrzymał aż 150 karnych – niewiarygodny wyczyn!

Tutaj tylko krótkie streszczenie tego co w swojej karierze osiągnął:

  • 5x Mistrz związku radzieckiego
  • Najlepszy bramkarz des 20. wieku
  • Mistrz Olympii 1956
  • Mistrz Europy 1960 
  • 1. i do tej pory jedyny bramkarz który został piłkarzem Europy (Ballon D'Or 1963)

adidas produkuje "Jaschin-Rekawice bramkarskie" na MŚ

Lew Jaschin został honorowany przez adidas z tą wersją specjalną rękawic bramkarskich. Przez jego karierę w Dinamo Moskwa, gdzie wygrał aż 5 razy mistrzostwo związku radzieckiego, i zwycięstwem w Mistrzostwach Europy w roku 1960 jak i przy Olimpiadzie w roku 1959, jest aktualnie jedynym bramkarzem w Europie, który został wybrany jako „Najlepszy gracz roku” ("Ballon D'Or") w roku 1963.

Buty piłkarskie jak i rękawice bramkarskie  firmy adidas zawsze byli o krok dalej i z techniczną innowacją gwarantują świetne dopasowanie i wygodę. Nic dziwnego ze bramkarze światowej klasy tak jak Manuel Neuer (Bayern München/Niemcy), Kevin Trapp (PSG/Niemcy), Marc-André ter Stegen (FC Barcelona/Niemcy), Loris Karius (FC Liverpool /Niemcy), David de Gea (Manchester United/Hiszpania), Keylor Navas (Real Madrid/Costa Ryca), Iker Casillas (FC Porto/Hiszpania) czy Claudio Bravo (Manchester City/Chile) wieżą w rękawice made by adidas.

adidas Predator Pro NC Lew Jaschin