Przykłady jak pokonać zimnice

Zima jest jednym z największych wrogów bramkarza. Bez względu na to, czy jest to bramkarz amatorski czy profesjonalny. Nikt nie lubi lodowatych i wiecznie długich zimowych przygotowań. Jeśli w tym "okresie czekania" doda się deszcz, śnieg i lodowaty chłód, bardzo trudno jest utrzymać wysoką koncentrację. Dlatego właśnie pokażemy Ci wszystkie wskazówki, jak skupić się na grze:

WSKAZÓWKA 1: Właściwy sprzęt bramkarski

Odpowiednia odzież jest niezwykle ważna dla bramkarzy. Bielizna funkcjonalna, specjalne zimowe koszule i spodnie oraz oczywiście pasujące do nich nakrycia głowy przechowują cenne ciepło. Poza podatnymi, ale niezwykle ważnymi strefami (palce i palce u nóg), specjalne rękawice bramkarskie lub bielizna i buty piłkarskie z efektem izolacyjnym chronią Cię przed zimnem!

Wskazówka 2: Wystarczająca ilość odzieży

Poza tym, "co", "ile" jest niezwykle ważne. Półgodzinne przerwy w deszczu lub śniegu są śmiertelne dla bramkarza. Przerwa trwa zazwyczaj tak długo, że przyzwyczaiłeś się już do suchej i ciepłej pogody, kiedy wychodzisz na zewnątrz. Druga połowa wydaje się jeszcze chłodniej! Dlatego radzimy zmienić ubrania w przerwie, szczególnie te, które mają bezpośredni kontakt ze skórą.

Wskazówka 3: Intensywny program rozgrzewania

Trenerzy bramkarza na całym świecie wieżą w długą i intensywną rozgrzewkę przed rozpoczęciem gry. Ale w śniegu, deszczu i zimnie trenerzy radzą, aby jeszcze bardziej zwiększyć intensywność rozgrzewki. Wysiłek fizyczny uwolni adrenalinę, która nie pozwoli Ci myśleć o zimnie w pierwszych minutach gry. Po za tym powinieneś się rozciągać w trakcie gry. Jednak zawsze zależy to od tego, ile masz do roboty w grze.

WSKAZÓWKA 4: Zawsze pozostawaj pozytywny

Prawdziwą trudnością dla bramkarza w grach z mrozem jest to, że trzeba skupić się na dwóch rzeczach na raz. Z jednej strony trzeba się poruszać, z drugiej strony trzeba się skupić na grze. Dlatego właśnie psychika odgrywa dużą rolę. Negatywne myśli o niskich temperaturach nie pomagają w jakości gry. Jak zawsze, utrzymuj wysoka koncentracje przez ponad 100 minut!