PODSTAWY PIELĘGNACJI RĘKAWIC

Prawdziwi bramkarze zdają sobie sprawę, że utrzymanie rękawic w dobrym stanie jest przynajmniej tak samo ważne jak dbanie o buty. Zatem od bramkarza zależy wybór odpowiednich rękawic w odpowiednim zakresie cenowym spełniające jego wymagania. Jednak, jakiekolwiek rękawice zostaną zakupione, należy je pielęgnować.

Handschuhpflege, KEEPERsport

 

 

 

Bardzo ważne jest żeby przed pierwszym użyciem rękawic przepłukać piankę letnia woda. Myciem pianki pozbycie się resztki mydła który jest potrzebny do produkcji lateksu. Po przepłukaniu rękawice już nie będą ślizgające i pianka będzie gotowa do 100%ego użytku!

Handschuhpflege, KEEPERsport

 

 

 

Lateks jest podatnym materiałem i potrzebuje dużo pielęgnacji. Brud może zakłócić przyczepienie pianki i z tego powodu trzeba się go jak najszybciej pozbyć. Najlepiej zmyć ciepłą woda (max. 40°C) i użyć Glove Cleaner KEEPERsport i najlepiej od razu zmyć pod prysznicem.

Handschuhpflege, KEEPERsport

 

 

 

Specjalne pianki na mokrą pogodę trzeba również przepłukać jedną do dwóch godzin przed użytkiem (maks 40°C). Takim myciem aktywują się dodatki i gwarantują idealne przyczepienie przy wilgoci. Ważne jest żeby pianka po czas meczu była ciągle nawilżona, żeby utrzymała sprawność.

Handschuhpflege, KEEPERsport

 

 

 

Oprócz mycia rękawic ważne jest również suszenie. Żeby pozostała funkcjonalność trzeba omijać dużo słońca i oświetlenia UV ponieważ lateks się usztywnia, robi się porowaty i może pęknąć. Do ochrony przed takim scenariuszem pomagają torby bramkarskie.

Handschuhpflege, KEEPERsport

 

 

 

Najlepszą przyczepność mają pianki, które są miękkie oraz delikatne. Po drugiej stronie pianka miękka się szybciej ściera. Jednak nie można zapomnieć, ze nawet jak się pianka ściera to do końca pozostają funkcjonalne cechy i z tego powodu także przyczepność.

Handschuhpflege, KEEPERsport

 

 

 

Nasz wspaniały spray, GRIPrebuilder jest pod tym względem wspaniały, ponieważ polepsza przyczepność, a szczególnie polepsza funkcjonalność rękawic używanych. Produkt KEEPERsportu nadaje się na wszystkie rodzaje rękawic i dodatkowo można go użyć na każdą pogodę!